Tarihçe

DAM Dizayn Araştırma Merkezi, 21 Şubat 1976 yılında bir ahşap atelyesi ve proje bürosu ile bugünkü Yönetim Kurulu Başkanımız İç Mimar – Endüstri Taasarımcısı  Emir Kasidecioğlu tarafından faaliyete geçirildi.

Firmamız, küçük ölçekli birçok ince yapı  ve dekorasyon konulu proje ve uygulama işlerinin yanısıra, İstanbul Sheraton Oteli, Alarko Alamsaş tesisleri, Bizimgaz A.Ş., Aksoy Grubu, Ekinciler Holding ve Hak Menkul Değerler A.Ş.gibi hit proje ve uygulama işlerine imzasını atarak, üretim kapasitesini genişletmek şartı ile 1993 yılına T.C. Sanayi Bakanlığı Sanayi Sicil Belgesi alma hakkını kazandı.

1993 yılında Türkmenistan Meclis Binası özel çalışma, dinlenme ve resmi kabul dairesi – Asgabath projesinin uygulama işlerini bitirerek dış piyasaya açılan firmamız, 14 ocak 1998 tarihinde faaliyetlerine ara vermeksizin, Dam İnşaat Taahhüt Dekorasyon San. Ve Dış Ticaret A.Ş. ismi altında kurumsallaşarak iştigal konularına inşaat işlerini de ilave etti.

Bu anlamda Topkapı Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu (3300 m2 kapalı alan) ve Beşiktaş Çitlembik sokak Haldun Değer çok katlı konut inşaatı  (950m2 kapalı alan) gibi inşaat işlerini de referans portföyüne ilave etmiştir.

Türkmenistan Asgabath kentinde Türkmenistan Tekstil Bakan Yardımcısı ve İstanbul Çalık Holding Yön. Krl. Bşk. Ahmet Çalık’a ait üç adet üretim tesisi ve idare binasının 18.000 mt aluminyum doğrama, ısıcam, kapı ve mutfak mobilyası bazındaki ince işlerini tamamlayarak dış piyasa uygulamalarını sürdüren firmamız, aynı kuruluşun İstanbul Merter’deki merkez ofisinde aluminyum doğrama ısı cam, mutfak mobilyaları ve fancoil kapatmaları bazında toplam 5000 m2 kapalı alanı kapsayan ince işlerinin uygulamalarını başarı ile teslim etmiştir.

1999 ve 2000 yılında  Alman Metro Holding kuruluşlarından İzmit ve Bursa Real Alışveriş Merkezleri’nin Mall bölümünde yer alan toplamı 7.000 m2 olan mağazaların tüm ince yapı işlerini iki ayrı sözleşme ile taahhüt etmiş ve başarı ile tamamlamıştır.

Ayrıca, Turkcell İstiklal Caddesi ve Tepebaşı binaları 14 katın renovasyon ve tefrişat proje uygulaması, Mindshare Medya Hizmetleri Koç (Koç Holding) İletişim Portalı Harmancı Giz Plaza proje ve üretim bazında renovasyon mekan donanımı çalışmalarını son dönemde kendi tesislerinde tamamlayan Dam İnşaat Taahhüt Dekorasyon Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. istikrarlı büyüme trendini sürdürmektedir.

1999 yılında T.C. Kültür Bakanlığı, Türk Plastik Sanatları alanında hizmet vermiş sanatçılar arasında Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Arşivine girmeye layık görülen firmamız İç Mimar – End. Tas. Emir Kasidecioğlu (DGSA), İç Mimar Serkan Yıldız(DGSA), İşlt. Ali Üçkaleler (İstanbul Üniversitesi)’den oluşan, aynı zamanda ortak olan bir yönetim kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir.Uygulama Alanları
Copyright © 2011 - Dam İnşaat Taahhüt Dekorasyon Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.
Designed by Deniz Group Medya